martaialdona / 1. O Aldonce
Jesteś naszym:Gościem:-) 
   1. O Aldonce
   3. Rehabilitacja
   4. Terapia
   5. Dogoterapia
   6. Nauka
   7. Inne
   8. Jak możesz nam pomóc
   9. Podziękowania
   * Aktualności
   * Dokumenty
   * Kontakt
 

1. O Aldonce (ur.20.08.1993)

      ALDONKA od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe - niedowład spastyczny czterokończynowy, epilepsję, niewydolność oddechowo - krążeniową. Właściwą diagnozę postawiono dopiero kiedy miała przeszło rok, niestety mimo intensywnej rehabilitacji jej stan nie uległ znaczącej poprawie. Aldonka samodzielnie nie przemieszcza się, nie siedzi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie mówi. Swoje stany emocjonalne wyraża za pomocą płaczu, śmiechu, mimiki. Jedynym słowem które wymawia jest MAMA. Jest dziewczynką bardzo towarzyską ale i pamiętliwą.Oj, nie radziłabym zajść jej za skórę!
    Do niedawna miała nauczanie indywidualne w domu i dwie wspaniałe nauczycielki za którymi przepadała. Dobrych ludzi "wyczuwa" swoim szóstym zmysłem i czuje się w ich towarzystwie znakomicie - śmieje się, zaczepia, rozmawia po swojemu i....chce mieć ich na wyłączność. Z nauczycielką też przebywa "sam na sam" a mi pozostaje przystawianie ucha do drzwi . Teraz uczestniczy w zajęciach grupowych w SOSW w Mocarzewie.
    W miarę możliwości finansowych uczestniczymy w turnusach rehabilitacyjnych, co kilka lat przez pół roku jest pod opieką hospicjum domowego i wtedy rehabilitant przychodzi do domu. Jeździmy na uroczystości szkolne, do teatru, na imprezy otwarte choć nie ukrywam że z powodu barier komunikacyjnych jest nam trudno. Jednak jak patrzę na uśmiechniętą buźkę córki wiem że było warto.

Aldonka jest pod opieką poradni : psychologiczno - pedagogicznej, rehabilitacyjnej, genetycznej oraz neurologicznej.


 
Copyright ©2009 by Dorota Jakubiec
www.projektowaniestron.zafriko.pl
Kreator Stron www